Víte, že…

…profesionální simulátory, které si mohou dovolit jen závodní týmy nebo automobilky, si taky můžete vyzkoušet? Jedním z výrobců je totiž společnost s českými kořeny Elektra X a ta své simulátory nabízí k otestování v rámci zážitkového centra v Praze MyRace.

Na kvalitním domácím kokpitu může člověk snadno nechat desítky tisíc korun. Šikovní kutilové si doma poskládají opravdu leccos, a to včetně dokoupení precizní a ručně vyrobené techniky. Vlastními silami už není možné se dostat na úroveň opravdu profesionálních řešení, simulátorů, které jsou plně pohyblivé, realistické a do nejmenších detailů propracované. Ty zůstávají většinou za zavřenými dveřmi automobilek nebo závodních týmů. Jedním z takových výrobců je také společnost Elektra X, jejíž simulátory se pyšní nejrůznějšími inovacemi a nejmodernějšími technologiemi. Samozřejmostí je i profesionální volant, pedály nebo sedačka certifikovaná FIA. Vše je plně přizpůsobitelné.

Celý projekt založili Petr Lisa společně s Pavlem Dykem. Oba se proslavili tím, že díky schopnostem na simulátoru se vypracovali až do skutečné závodní sedačky prototypu Norma M30 LMP3. Své zkušenosti nadále využívají pro vývoj simulátorů, které pak pořizují reální závodní jezdci a oceňuje i odborná porota, jako například na výstavě SimRacing Expo pořádané německým autoklubem ADAC. Elektra X pak nabízí vyzkoušení svých simulátorů prostřednictvím zážitkového centra MyRace, a to v Praze na Malé Straně. V podstatě kdokoliv si tak může vyzkoušet nejrealističtější simulátor závodních aut v Česku. K tomu je třeba připočíst výběr z více než 500 tratí po celém světě a více než 150 závodních aut – od formulí, přes vozy GT až po rallye auta. Po ruce je vždy také jeden z profesionálních instruktorů, mezi kterými jsou i známá jména ze šampionátu Virtual GP.

MyRace

Závodní simulátorové centrum

  • Adresa: Vítězná 420/18, Praha 1
  • Otevírací doba: Po-Čt 10:00-18:00, Pá-Ne 12:00-20:00
  • Cena: od 599 Kč za 30 minut

Oficiální web